تبلیغات
گردش در قزوین - مطالب مرداد 1394

خانه وحسینیه امینی ها

شنبه 31 مرداد 1394 10:00 ق.ظنویسنده : د. پناهی

 خانه امینی ها از جمله خانه های زیبای شهر قزوین است که دارای نقش های هنری از جمله آینه کاری و  ارسی های زیبا می باشد.این مکان درسال1275هجری قمری احداث شده است و حاج محمد رضا امینی موسس وپایه گزار این بنا است.به شماپیشنهاد می کنم که بازدید از این مکان زیبا را از دست ندهید.

موقعیت مکانی: خیابان مولوی جنوبی

    عکس های بیشتر در ادامه مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: خانه امینی ها ، حسینه امینی ها ، خانه تاریخی ، خانه زیبا ، آینه کاری ، ارسی ، خانه قزوین ،
آخرین ویرایش: جمعه 28 اسفند 1394 12:56 ب.ظ

 

دریاچه اوان قزوین + فیلم

شنبه 31 مرداد 1394 09:04 ق.ظنویسنده : د. پناهی

 


دریاچه اوان در شمال استان قزوین و در منطقه الموت واقع شده است. این دریاچه در تمامی ایام سال میزبان گردشگران از مناطق مختلف ایران می باشد. در زیر ویدئویی از این دریاچه زیبا را برای شما قرار دادم.[http://www.aparat.com/v/Zmtkn]


برچسب ها: دریاچه اوان ویدئو ، دریاچه های ایران ، دریاچه قزوین ، گردشگری قزوین ، قزوین شناسی ، تور مسافرتی ، ایرانگردی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 2 شهریور 1394 10:50 ق.ظ

 

کاروانسرایی که حتما باید دید!

چهارشنبه 28 مرداد 1394 03:37 ب.ظنویسنده : د. پناهی

 


از جلوی بازار قزوین عبور می کنیم و آرام آرام در حالی که به مغازه های خیابان امام نگاه می اندازیم  به سمت سبزه میدان حرکت می کنیم.در راه با پیاده رویی مملو از جمعیت روبه رو می شویم . خیابانی شلوغ و پر هیاهو ,رنگ های گوناگون و مشاغل متنوع ,همه این ها در این مسیر دیده می شود. کمی که جلو تر می رویم در سمت راست خود با چند ورودی آجری مرمت شده رو به رو می گردیم. یکی از این ورودی ها راه ورود به کاروانسرایی تاریخی به نام سعدالسلطنه است.

وارد راه رو  این کاروانسرا که می شویم آجر کاری های زیبا و زمین سنگی اولین چیزی است که می بینیم . همین طور که جلو می رویم در دوطرف خود حجره هایی را می بینیم که سر در هر یک از این حجره ها از ارسی چوبی با شیشه های رنگی تشکیل شده است. داخل هر حجره شغل خاصی از صنایع دستی ,هنر و شیرینی فروشی از جمله فروشگاه لباس سنتی و پارچه های دوخته شده,فروشگاه چرم ,سنگ های تزئینی و... وجود دارد. جلو تر که می رویم با سرای نگار السلطنه ,درب ورودی گرمابه رضوی و راه رو هایی در سمت چپ رو به رو می شویم که هریک از این راه رو ها به حیاط های شترخان,سعدالسلطنه,سعدیه وحیاط قهرمانی راه پیدا می کند.

 هر حیاط شکل خاص خود را دارد و احساس خانه های سنتی را ایجاد می کند. مثلا حیاط قهرمانی دارای حوض هایی فیروزه ای با چندین فواره است در دور حیاط سعدیه که حیاط کوچکی است اتاق هایی با درب های چوبی و سنتی وجود دارد.ورودی گرمابه سعدیه هم در این حیاط قرار دارد.در حیاط های دیگر هم فضای مشابهی دیده می شود با این تفاوت که ابعاد اتاق ها و حجره ها با هم متفاوت بوده در هر حیاط فضای سبزی با سبک خاص وجود دارد و ابعاد حیاط های دیگر به مراتب بزرگتر از حیاط  سعدیه هستند و هر حیاط زیبایی خاص خود را دارد.  *ادامه متن و عکس ها در (ادامه مطلب)

ادامه مطلب
برچسب ها: کاروانسرای سعدالسلطنه ، کاروانسراهای ایران ، گردشگری قزوین ، بناهای تاریخی ایران ، قزوین چه شهری است؟ ، سفرنامه ، سفرنامه من ،
آخرین ویرایش: جمعه 6 فروردین 1395 01:48 ب.ظ

 

تعداد کل صفحات ( 11 ) 1 2 3 4 5 6 7 ...